BİLGİ Türk Seri Katiller

rumeys

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 17, 2021
Mesajlar
183
NZR
2.0300₺
Çekimlerim
100
Yavuz Yapıcıoğlu: Cumhuriyet tarihinde en fazla kişiyi öldüren katil olan Yavuz Yapıcıoğlu aynı zamanda Tornavidalı Katil olarak da bilinir. 1994-2002 yılları arasında poliste bulunan kayıtlara göre 18 kişinin ölümünden sorumludur. Çevresi ve gördü tanıklarının anlattıklarına göre ise 43 kişinin ölümünden sorumludur.

Adnan Çolak: Artvin Canavarı ve Baltalı Katil olarak bilinen Adnan Çolak 1992-1995 yılları arasında Artvin ve çevresinde 68 ile 95 yaşları arasındaki kişileri hedef almıştır. “Yaşlı insanları öldürüyorsam da bunlar zaten zamanları doldurmuşlar. (…), onları öldürerek toplumu rahatlatıyordum.” demiştir. 6 kez idam, 112 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştır.

Ali Kaya: Bebek Yüzlü Katil olarak da bilinen Ali Kaya, 1997 yılında amcasını öldürmüş, daha sonra annesine tecavüz eden bir başkasını öldürmüş ve akli dengesi, bozuk raporu alıştır. Hastaneden çıktıktan sonra 5 kişiyi daha bıçaklamış ve tekrar akıl hastanesine yatırılmıştır. Burada Çivici Katil olarak bilinen Ayhan Kartal’ı bıçaklayarak öldürmüştür.

Süleyman Aktaş: Çivici Katil olarak da bilinmektedir. Elektrik hattı işçiliği yaparken 31,500 volt elektrik akımına çarpılıp ağır yaralanan Süleyman Aktaş, bu olaydan sonra 1986 yılında bir başkomiseri öldürmüştür. Mahkeme akli dengesinin yerine olmadığına karar vermiş ve hastaneye göndermiştir. Hastaneden çıktıktan sonra döndüğü köyünde 4 komşusunu boğarak öldürmüş ve kurbanlarının gözlerine çiviler çakmıştır.

Özgür Dengiz: Ankara Yamyamı olarak da bilinen Özgür Dengiz öldürdüğü kişinin cesedinden parçalar keserek yemiştir. “İnsan eti yerken adeta kendimden geçiyorum.” demiştir. İki cinayetten iki müebbet hapis cezası almıştır, akli dengesi bozuk olduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılmıştır.

Kaynak:bilgimat
 

Necla

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 7, 2021
Mesajlar
1,086
NZR
4.8090₺
Çekimlerim
160
Çok canice yapılmış şeylerdir. Bunlar gerçekten toplumu çocukları gençleri bütün insanlığı etkileyen durum. Bazen kişileri serbest bırakıyorlar daha sonra tekrar aynı şeyi yapıyorlar. Daha sonra cezalarını veriyorlar. Geç ceza vermeleri de kişilerin kaybına sebep oluyor.
 
Üst