ANKET Sizce Okullar kapanır mı?

dadamert

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
2.0620₺
Çekimlerim
400
Bence kapatılması günlük hasta sayısına ve ölüm kaybına bağlı olarak değişecektir. Okullar açıldığından beri vaka sayıları aşağı yukarı belirli bir seviyede eğer bu seviyede devam ederse okulların kapatılcağını düşünmüyorum. Yalnız eğer vakalarda ve ölüm oranlarında artış başlarsa ve Allah korusun bu durum kalıcı olmaya başlarsa o zaman kapatılır. Hatta kapatılmak zorundadır. Bu arada ben okullarda herhangi bir hastalıkla ilgili bir önlem göremiyorum çocuklar tek kişi oturuyor ve maskeli ama bu bir önlem değil ki sonuç olarak bunlar çocuk tenefüs de birbirleriyle kaynaşacaklar o maskeler çıkartılacak her yere dokunacaklar vb. birçok örnek verilebilir bu konuda o yüzden keşke uzaktan eğitime devam edilseydi düşüncesindeyim ben.

Kaan

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
22.5900₺
Çekimlerim
0
Kapanmaz Bu Yeni Milli Eğitim Bakanı Oldukça Bu Okul Kapanmaz Adam Çok Sert Şuan Ziya Selçuk Olsaydı Okullar Şimdiye Kapanmıştı İnanın Şu Günlerde Vakalar Hep Okullardan Çıkıyor Ama Okul Kapanmıyor Çocukların Sağlığı Riske Atılıyor Liselere Giden Okulu Uzak Olan Bir Şürü Çocuk Var Bunlar Hep Ya Dolmuşla Gidiyor Yada Egoyla Ve Sosyal Mesafe Yok Bir Çoçuk Kapsa Kapar Özlellikle Dolmuşlarda Hiç Mesafe Yok Adamlar Kurallara Uymuyor Az Alsalar İyi Olur Ama Adam İnsanları Cama Yapıştırıyor Öyle Gidiyoruz Yani Şunu Demek İsterim ki Bu Vakalar Her Geçen Daha Fazla Artıyor Allah Sonumuzu Hayır Etsin Allaha Emanetiz Hepimiz Yalnız Lütfen Maskemizi Takalım Mesafeye Uyalım Bana Bir Şey Olmaz Ben Güçlüyüm Demeyelim Koranada Artık 20 Yaş Ve 20 Yaş Altı Olanlar Ölüyor Yani Korana 20 Yaş Ve Altına İnmiş Bulunmakta Lütfen Dikkat Edelim !!!!!!

nevonevo

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
1.9900₺
Çekimlerim
100
sadece okullar değil hiç bir işletme bundan sonra kolay kolay kapanmaz. aşılama oranı arttıkça yoğun bakım hasta oranı da sağlık sistemini zorlamıyor. zamanla toplumsal bağışıklık oluşacağı için artık bir yerin kapanmasına gerek kalmaz. önemli olan vaka sayısındaki artış değil hastaneye yatan ve yoğun bakıma muhtaç olan hasta sayısıdır. eğer bu kriterler artış göstermiyor ve sağlık sistemi zorlanmıyorsa genel olarak ayakta atlatılıyor denebilir ve bu yüzden herhangi bir işletmenin kapatılmasına da gerek kalmaz. Toplu olarak bulunulan her ortam riskli maalesef ama şu anki duruma göre kapanmaya gidilmesini gerektirecek bir durum bulunmuyor.

1emrecoskun

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
18.5500₺
Çekimlerim
0
Herkesi aşılamayı başaramazlar ise ilerleyen zamanlarda kapanır bence zaten ben bu yasakların kalkmasını biraz turistlere bağlıyorum onların sezonuydu çünkü turizm sezonu yasağın olduğu bir ülkede eğlenemeyecekler para harcayamayacalardı yani ekonomi canlanmayacaktı şimdi turizm sezonu bitti turistler gitmeye başladı Kışın gelmesi ile beraber yavaş yavaş kapanmaların başlayacağını düşünüyorum.
Umarım kapanma olmaz ve böyle devam ederiz bir an önce de inşallah bu corona belasından kurtuluruz.

Bisosyo

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
37.6700₺
Çekimlerim
0
Bakan okulların kapanmasının söz konusu olmadığını söyledi ve çok net konuştu. Ama şimdi diyeceksiniz ki karar değişebilir. Evet değişebilir ancak ben okulların yeniden kapanacağını düşünmüyorum. Ama ilerleyen zamanlarda çocuklara aşı zorunluluğu getirilebileceğini düşünenlerdenim.

apricity

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
31.1120₺
Çekimlerim
0
Bence okullar kapanmaz ama corona çok artarsa kapanır kapanmak zorunda. Çünkü bu koronayi bitirmemiz lazım. O nedenle kapanması önemle rice olunur kapanmalı yani. Okullar bence kapanmalı çünkü çocuklar korona kapmasın sağlık daha önemli eğitimden o nedenle kapanmalıdır. Kapanmazsa çocuklar korona olucak hastalıklar artar felan Allah korusun korona şakaya gelmez. Kapatılsın okullar net fikrim

Spartan

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
54.6300₺
Çekimlerim
0
Eğer ki kapanırsa bunun sıkıntısını ilerde çok çekeriz. Düşünsenize daha toplama işlemi yapamayan bebeler ortaokuldan liseye geçiyor. Lise de bisey görmeyen öğrenciler üniversiteye yerleşiyor ve online ders alıyor. Bu dersler ne kadar yararli olabilir . Bi doktor öğrenicisi teorik ders almadan nasil hasta bakacak ya da hemşire nasil kan alacak . Vakalar yüzbinde olsa kapanmamasını düşünüyorum . Ilerde sıkıntılar doğar

sansasyonel

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
27.8710₺
Çekimlerim
0
Çocuklarımızım sağlığı her şeyden önemli ama eğitim de önemli. Geçen yıl uzun süre kapalı kaldı okullar ve eğitimde geri kaldık mecburen. Bu yıl okulların kapanacağını düşünmüyorum kapanmaların devlet bütçenize büyük maliyetleri oluyor bu yükü kaldırabilecek ekonomiye sahip değiliz diye düşünüyorum bizim yapmamız gereken çocuklarımıza işin ciddiyetini iyi anlatıp önlemleri hiçbir zaman elden bırakmamalarını sağlamak aşı bağışïklığımızı tamamlamak gerekiyor eğitimde geri kalmamak için bunları yapmamız gerekiyor devlet būyüklerimizinden en son isteyeceği şey kapanmak olur herhalde onlar bu işin mülkiyetini bizden daha iyi biliyorlar aşılarınızı tam olalım aşı karşıtlarını uyaralım bu virüs illetini toplum olarak hep birlikte yenmeliyiz. Bunu başaracağız inşallah Allah hepimizin yardımcısı olsun çocuklarımızı korusun

Yergh

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
17.0900₺
Çekimlerim
0
Son açıklanan korona virüs tablosuna bakıp konuşacak olursam açıkcası şimdiye kadar kapatmadılarsa artık kapatacaklarını düşünmüyorum. Çünkü uzun bir süredir vaka sayısı yirmi beş bin ila otuz bin vaka arasında değişiyor. Herhangibir hızlı yükseliş gözükmüyor. Tek sorun olarak aktif vakaların büyük bir çoğunluğunun gençlerin oluşturmuş olması. Ondada bakan çıkıp aşı olmuyorsunuz diye bize kızıyor. Ancak okullardaki liselerdeki üniversitelerdeki otobüslerdeki oluşan kalabalıkları görmüyorlar. Benim haftada iki gün yüz yüze üniversitede dersim var. Ancak kaç defadır gitmedim gidemedim. Zaten daha önce ortalamadan bir tık üstü ağırlıkta korona geçirmişim üniversiteye gittiğim günlerde otobüsün kapısına yapışarak 45 dk yolculuk etmişim bide üstüne üstlük kötü hava şartları da var bide en kötüsü otobüs yok ( İstanbulda ciddi anlamda otobüs sorunu var ) nasıl gidelim üniversiteye okula. Umarım hatalarından dönüp okulları kapatma kararı alırlar. Saygılarımla iyi günler.Geçen sene ki gibi aynı şekilde yazın gelince laylaylom bütün kapılar açık heryerde korona partisi hasta olan yazın olsun bulaştırsın atsın üstünden . Kışın nasıl olsa yine kapanırız mantığıyla devam edilirse bence kapanır ve kapanmasıda gerekir şu durumda şuan koronamın en çok kol gezdiği yer okullar önlemler işe yaramıyor pek