Roblox Oyunu Nedir? Çocuklara Zararı Varmıdır?

Emardo

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 20, 2021
Mesajlar
51
NZR
5.4210₺
Çekimlerim
319
Roblox dünya çapında 15 milyondan fazla oyuncunun kayıt olduğu çevrimiçi bir oyundur. Bu kadar popülere bir oyun olmasındaki etken ise kullanıcıların kendilerinin oyun yaparak gelir elde edebilmesidir ve de çevrimiçi bir oyun olduğu için arkadaşlık kurabilir veya arkadaşınız ile oynayabilirsiniz haftada en az 100 oyuna yakın kullanıcılar oyun çıkarmaktadır.

Roblox Çocuklara Zararlı mıdır?

Tam tersine çocukların gelişiminde büyük rol oynayacak bir oyundur sohbet bölümü olduğu için arkadaş edinebilecekleri bir ortamdır, Çevrimiçi olmayan oyunların aksine çocuğunuz sosyal kalıyor. Ayrıca oyun Türkçe olmadığından çocuğunuzun İngilizce'si gelişiyor. Çocuğunuza severek oynayabilirsiniz.

Kaç Yaş Üstü Çocuklar Roblox Oynayabilir?

Roblox 8 yaşından küçük çocukların kaydolmasına izin vermiyor ve 13 yaşına gelene kadar çocuklarınızın sohbet esnasında küfür yazıldığında sistem tarafından otomatik silinmektedir.

Roblox'un kendi içinde de çocuklarınızın seveceği tarzda yüzlerde oyun bulunmaktadır ve bu oyunların bazılarını incelediğimde zararlı bir oyun göremedim özellikle küçük çocuklarımızın ne oynadığını bilmek istiyoruz ve Roblox çocuğunuzun gelişmesinde de büyük rol oynayacaktır.
roblox-2-499.jpeg


Çocuğum Günde En Fazla Kaç Saat Oynamalıdır?

- 6-8 Yaş: Günde 1 saat

- 8-13 Yaş: Günde 1-2 saat

-13-18 Yaş: Günde 2-3 saat

Bugün sizlere öğrendiğim kadarıyla Roblox adlı oyunu tanıttım dediğim gibi çocuğunuza severek oynata bilirsiniz.
 
Üst