NE KIRMAYA DEĞER DÜNYA, NE DE KIRILMAYA

Hande16

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 20, 2021
Mesajlar
259
Yaş
27
NZR
93.4300₺
Çekimlerim
100
65f3f4ef93956a33f97f84199c3168f2.jpg

Gün gelir "Asla" dediği her kelimeden yargılanır insan. "Olmaz" dediği herşey imtihanı olur. O yüzden kınamamalıyız kimseyi, peşin hüküm vermemeliyiz. Ve kırmayı bilmeliyiz, ön yargı tabularımızı. Affedilmeyi acizlik değil, kazanılmış bir zafer saymalıyız. Affetmeyi ise olgunluk.

İnsanız sonuçta; görürüz, duyarız, kızarız...
Ama geçmeli hepsi.Gerçekleştiği An'da kalmalı.
Ne kırmaya değer Dünya, Ne de kırılmaya.
Hem ne güzel demiş Mevlana,
"Üzülme Cancağızım,
Her bir yaradan,
Haberdardır Yaradan".
İçimize her daim umut serpen, görünmezin içindeki her bir mutluluk zerresidir. Sırf bunun için güzel yaşar insan.Güzel yaşatır.
Eksik veya fazla olmaya da gerek yok.Önemli olan tam olmakta değil.Yeterli olabilmek, doğru kalabilmek. Bulduğumuz doğru yolda istikrarla ilerleyebilmek.

Hayat öyle kısa ki aslında, üzüldüğümüz herşey yük omuzlarımıza. Bu kısa Dünya yaşamını neden huzursuzluklarla, kavgalarla, mutsuzluklarla yaşayalım ki. Ahirete giden bir yol olan bu geçiş zamanımızı niçin zorlaştıralım. Kolaylığını dilemek ve aramak varken hemde. Gerçek yaşam olan ebedi hayata göçerken kendi hatalarımızdan ziyade diğer insanların ahlarını da alıp neden güçleştirelim yolumuzu.

İnanın hiçbir şey için geç değil. Hala zamanınız var. Özür dilemek durumunda kaldığınız her olay için dileyin özrünüzü. Susmanın bir edep hali olduğunu bilerek susun karşınızdakini inciten sözlerinizi. İyilik her daim kazanan taraftır. İnancınızı iyilikle yoğurun, büyütün. Değer bilin, değer görün. Onarın kırdığınız her garip kalbi. Buna kendi kalbiniz de dahil. Sarın sımsıcak sözlerinizle. Ve ne olur girmeyin kimsenin günahına. En büyük günah olan kul hakkını götürmeyin yanınızda. Herkes kendi hayatından sorumlu. Karışmayın kimsenin yaşantısına. Üzmeyin, üzülmeyin. Kimseye kalmayacak olan bu Yalan Dünyayı paylaşamamak neden?

Rabbim yolunuzu daima doğruya ve iyiliklere çıkarsın.
 
Üst