BİLGİ Mazda MX-30 (2020)

Buro66

NZR GOLD ÜYE
Gold
Katılım
Eki 15, 2021
Mesajlar
4,569
NZR
30.3270₺
Çekimlerim
479
4,4 m uzunluğundaki MX30, farklı bir burun tasarımı sunmak için şık bir tavan çizgisini SUV görünümüyle birleştirir. Farklı bir tavan rengi seçmeden bile sonuç çok iyi. Popülaritesi şu anda tartışmalıdır, ancak kesinlikle etkileyicidir.

Özellikle kapı çok şaşırtıcı. Arka kapıyı açmadan önce ön kapıyı açmalısınız. Elektrikli otomobil tutkunları hemen "BMW i3 de!" diyecek. Söyleyecekler ve haklı çıkacaklar. Ancak Mazda'nın buradaki amacı Bavyera modelini taklit etmek değil, döner motoruyla RX8'i hatırlatmak.


mazda 1.jpgİç mekana, yenilikçi teknolojiye meydan okurcasına retro bir hava hakimdir. Genel olarak, kabinler güzel malzeme ve ince işçilik ile ayırt edilir. Bentley ve RollsRoyce gibi markalardan sonra bence en iyi iç tasarıma Mazda sahip. MX30'un buradaki tek dezavantajı, klimanın dokunmatik ekranının okunmasının zor olmasıdır.


Ön koltukta kumaş ve deri karışımından yapılmış yumuşak ve kabarık koltuğa rahatça oturuyorsunuz ancak aynı sıfatı sırt için kullanmak zor. Arka elektrikli sürücü koltuğu ayarlanabilir, ancak erişilmesi çok zor. . Demek istediğim, MX30'un eğimli çatısına rağmen, baş mesafesi iyidir.

mazda 2.jpgMX30 elektrik motoru 107 kW veya 145 hp enerji üretir. Bu pilden aldığı enerji maksimum tork 271 Nm'dir. Küçük bir pil için bunun çok iyi bir güç değeri olduğunu söyleyebilirim. Bu doğal olarak menzili etkiler. WLTP yönetmeliklerine göre, MX30 tam güçte 262 km seyahat edebilir.

mazda 3.jpg


mazda 4.jpg
 
Üst