iPad Televizyona Nasıl Bağlanır?

MsAvci

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 17, 2021
Mesajlar
530
Konum
İstanbul
NZR
71.0840₺
Çekimlerim
100
iPad’deki görüntüyü televizyona aktarmanın birden fazla yöntemi bulunuyor. Büyük ekranda video izlemeyi tercih ediyorsanız, kablolu ya da kablosuz olarak iPad’i televizyona bağlayabilirsiniz. Ayrıca, özel bir izleme deneyimi için kulaklığınızı Bluetooth ile herhangi bir TV’ye bağlayabilirsiniz. iPad’i televizyona bağlamanın yollarını, iPad Televizyona Nasıl Bağlanır? balıklı yazımda ayrıntılı olarak inceleyeceğim.

iPad’inizi Apple TV ile kablosuz olarak TV’ye bağlama​

Apple TV, iPad’inizi TV’ye bağlamanın harika bir yoludur. Apple TV, AirPlay servisi kullandığı içinde kablosuz iletişim sağlar. Bu durum iPad’inizdeki görüntüyü her yerden TV’nize aktarabileceğiniz anlamına gelir. Bu, iPad’i TV’ye bağlayan kablonun olmadığı durumlarda en iyi çözümdür.

Netflix, Hulu, vs. gibi uygulamaları kullanmayı seviyorsanız, bu uygulamalar Apple TV’ye direk yüklenebildiği için iPad kullanmanıza bile gerek kalmayacaktır.

Apple TV ayrıca iPhone ve iPod touch ile de uyumlu çalışır. Apple TV’nin sağladığı AirPlay servisi ile izlediğiniz video ve müziklerin seslerini cihazın bağlı bulunduğu eğlence sisteminizin hoparlöründen alabilirsiniz.

iPad’i Chromecast ile Kablosuz olarak TV’ye yansıtma​

istockphoto
Apple TV olmadığında iPad’i herhangi bir kablo kullanmadan TV’ye bağlamak istediğinizde, Google Chromecast’i alternatif bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Chromecast’i HDMI portu üzerinden TV’ye bağlamak yeterli olacaktır.

Chromecast’i yapılandırmak ve Wi-Fi ağına bağlamakta oldukça kolaydır. Chromecast’i Wi-Fi ağınızda bağlandıktan sonra iPad üzerindeki içerikleri Chromecast üzerinden direk TV’ye aktarabilirsiniz. Bu işlem için izlenilen içeriğin kablosuz olarak yansıtılma özelliğinin olması gerekiyor.

Chromecast türü cihazlar Apple TV’ye oranla daha ucuz cihazladır. Ayrıca, Android ve iOS işletim sistemi kullanılan cihazlarla da tam uyumlu çalışır.

iPad’i HDMI adaptörü ile TV’ye bağlama​

Apple
Apple Lightning Dijital AV adaptörü, iPad’i bir TV’ye bağlamak için kullanılabilecek cihazlardan birisidir. iPad ekranını TV’ye yansıtmak için HDMI kablosu ile çalışır.

Bu kablo sayesinde evdeki paylaşımlı film arşivinizi bilgisayardan iPad’e, oradan da TV’ye aktarma şansına sahip olursunuz.

Ek bir bilgi: Görseldeki Lightning kablosu iPad, iPad 2 veya iPad 3 modelleri ile uyumlu değildir. Eski iPad modellerinde 30 pin desteği olan dijital AV adaptörü kullanılabilir.


// Bu yazı MediaTrend sitesinden alınmıştır..
 
Üst