BİLGİ Herkes kilo verme hakkında ne bilmeli?

sadoxrp

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 13, 2021
Mesajlar
202
Konum
ankara
NZR
32.2580₺
Çekimlerim
49
main-qimg-0fe55070ca0ed634aade2687f46f7a0d-lq.jpeg

Kilo vermek sandığınız kadar zor değil. En azından olmak zorunda değil.

Bu ifade kulağa iddialı ve hatta düşüncesiz gelebilir, ancak söz veriyorum - öyle değil. Bir şeyi değiştirirken yapılan ilk hata, o şeyi bir kaide üzerine koymaktır. Diyet değişikliği, iş değiştirmek veya yeni bir saç stiline sahip olmak olsun - çoğumuz bunu büyük bir rahatsızlık ve her şeyi değiştiren bir değişken olarak görme eğilimindeyiz, ancak gerçekte - HAYIR DEĞİLDİR. Aynı şey kilo vermek için de geçerli.

Çoğu okuyucunun ilk birkaç paragrafı geçemediğinin farkındayım , bu yüzden atlamadan önce size tek ana tavsiyem: kişiselleştirilmiş yemek planlarına güvenin:
Bu manşetler günümüzde o kadar yaygın ki, muhtemelen her gün yeni bir ünlü diyeti bulabilirsiniz. Motivasyon için birinin vücut kompozisyonunu göz önünde bulundurmak o kadar zararlı olmasa da - onların beslenme konusundaki uzmanlıklarını varsayılan olarak geçerli olarak görmemelisiniz.

Zengin insanlar, istedikleri sonuçları elde etmek için en iyi diyetisyenleri, şefleri, eğitmenleri ve diğer yardımları (yasadışı takviyeler ve plastik cerrahi anlamına gelir) karşılayabilir. Çoğu zaman her şeyi gümüş tepsiye koyarlar ve ikinci kez düşünmelerine gerek kalmaz. Bu nedenle, bir filmdeki rol için belirli bir fiziği nasıl elde ettikleri sorulduğunda, çoğunlukla "çok tavuk yedim" ve "her gün antrenman yapıyorum" gibi basmakalıp kanonlara güveniyorlar.

Ne yazık ki, çoğumuz kilo vermeyi bu kadar finanse etmek için yeterli kaynağa sahip değiliz. İyi haber şu ki - alternatifler var . Sağlık ve fitness alanındaki deneyimlerime göre - Keto diyeti en etkili kilo verme yöntemi gibi görünüyor. Bununla, belirli çevrimiçi araçlar şunları yapabilir:

  • Vücudunuzun belirli diyete uygun olduğundan emin olun.
  • Kişiselleştirilmiş bir yemek planı ve egzersiz programı oluşturun
  • Bilime dayalı tüm ilgili bilgilerden sizi haberdar edin.
ÜCRETSİZ vücut kompozisyon tahmini (Keto diyeti)

Gerçekçi olmayan beklentiler

Kilo vermeye başlarken, ne bekleyeceğinizi bilmek ZORUNLUDUR. İstenen sonuç çok yüksekse - başaramayarak ve süreçte yorularak motivasyonunuzu kaybedersiniz. Ancak, sonuç yeterince yüksek değilse, önemli bir değişiklik göremeyerek motivasyonunuzu kaybedersiniz.

Ek olarak, herkesin vücudu kilo verme açısından farklıdır ve bir sürü kişisel ölçütleri dikkate almadan doğru ölçümler vermek imkansızdır.

Neyse ki, belirli bir süre içinde ne kadar kilo verebileceğinizi bulmanın bir yolu var. Bunu burada hızlı bir test yaparak yapabilirsiniz:

28 günlük Kilo kaybı tahmini (ÜCRETSİZ)

Yanlış diyet seçimi

Kilo vermekle ilgileniyorsanız - muhtemelen birkaç yöntemi denemişsinizdir. Bir CDC araştırmasına göre, ABD'li yetişkinlerin %49,1'i son 12 ayda kilo vermeye çalıştı ve belirli diyetleri uygulayan kişilerin yüzdesi her yıl artıyor. Ne yazık ki, obezite oranı bu eğilime uyuyor ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

İnsanlar bir diyet denerler, buna bağlı kalamazlar ve başarısız olurlar. Bu nedenle, akıllarında başarısızlıkla yeni bir diyete giriyorlar. Bir noktada, kendi kendini gerçekleştiren kehanete düşerler . Bu başarısızlık döngüsü, "Ne denersem deneyeyim kilo veremiyorum" noktasına gelene kadar devam eder.

Neden kilo veremedikleri sorulduğunda en sık verilen yanıt vücutlarının yağ yakamamasıdır.

Durum böyle değil. Bazı insanlar metabolizmalarındaki farklılık nedeniyle gerçekten diğerlerinden daha yavaş kilo verebilirler, ama o kadar. Tutarlılık her seferinde hız kazanır ve yağ yakma hızını arttırmanın yöntemleri vardır. Örneğin - yukarıda bahsedilen "keto", diyetlerin ve yağ kaybının kraliçesidir.

Kısacası, keto yaparak vücudunuzu, karbonhidrat yerine enerji elde etmek için yağ yaktığınız bir ketozis durumuna sokarsınız. Yapabilirsiniz:

ÜCRETSİZ bir test yapın ve kişiselleştirilmiş 28 günlük keto yemek planınızı alın

Hazır tarifler, hesaplanan makrolar ve tüm hafta için hazırlanan alışveriş listesi ile sizin için her şeyi planladığınızda diyeti takip etmek çok daha kolay. Ek olarak, sonucu takip etmek ve ölçeğin günlük olarak düştüğünü görmek, motivasyondaki en iyi artıştır. Hedef ağırlığa giden yolda kartopu!

Ve - asla "Başarısız olacağım" zihniyetine düşmeyin.

ÜCRETSİZ bir test yapın ve kişiselleştirilmiş kilo verme rejiminizi alın

Konuyu fazla karmaşıklaştırmamak için kilo vermeyi zorlaştıran 3 ana değişken seçtim:

Mantıksız örneği takip etmek

"İşte Janet Jackson bir yıldan az bir sürede 70 libre kaybetti."
"Britney Spears 2 haftada 50 kilo verdi."
 

nevonevo

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 14, 2021
Mesajlar
107
NZR
1.9900₺
Çekimlerim
100
Kilo vermeye başlamadan önce mutlaka bir uzmana gidilmeli. Herkesin metabolizması farklı çalıştığı için herkesin kilo verme yöntemi farklı olabiliyor. Vücut analiniz yapıldıktan sonra size en uygun diyeti uzmanınız verir ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız. Yalnız şunu da söylemek gerekiyor. Kilo vermenin birinci kuralı iradeli olmaktır. Eğer iradeli olursanız kilo vermeniz kolaylaşır.
 
Üst