ANKET Hangi Motorsiklet’i Tercih Ederdiniz?

Hangi Motorsiklet?

• Yamaha

• Honda

• Kawasaki

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

mtersoz

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
22.9500₺
Çekimlerim
50
Yorumlarınızı yazabilirsiniz. Lütfen işaretlediğiniz seçeneği yorum olarak yazmayınız.

nizore-kawasaki-z900rs-model-motorsiklet-siyah_1.jpg

Yamaha ile başlıyorum ben.

Gerçekten kaliteli motorlar üretiyorlar. gün geçtikçe yenilenen bakım servisleriyle de ön plandalar.

koreliabi

Körelmiş kalem yoktur ama körelmiş kılıç çoktur..!
Level 1
NZR
22.4800₺
Çekimlerim
249
Şehir içersinde kullanacaksam eğer scooter tarzını tercih ederdim. Yüksek silindirli scooter konusunda Yamaha X-Max serisi gayet konforlu ve ideal. Üstelik su soğutması ve oturma pozisyonunun gayet uygun olmasından dolayı şehirler arası seyahatlerde de tercih edebileceğim ir tarzı var. Eğer daha düşük silindirli bir otomatik scooter tercih edeceksem bu seferde 2020 yılında Honda tarafından piyasaya sürülen yakıt tasarrufu en iddialı scooterlerden Honda Dio 110 cc modelini tercih ederdim.

İtalyan Vespa’nın da şehir içi kullanıma ideal bazı modelleri var ama parça fiyatları ve bakım maliyeti konusunu göz önüne aldığımda benim için her zaman ikinci bir planda kalıyor. Yani bu segmentte tercihimi Honda ve Yamaha tarafında kullanırdım.

Eğer spor tarz bir motosiklet tercih edecek olsaydım ki bu tarzı pek sevmem ama yine de Suzuki H2R sport modelini tercih ederdim gayet şık ve yeni nesil teknolojik donanımlara sahip. Ayrıca fren mesafesi ve kaliper konusunda da baya güven veren bir model. Fiyatı dışında beni rahatsız edecek bir durum söz konusu olamaz. Bakım maliyetleri de bir hayli yüksek ama ata binen semerinden sakınmaz demiş atalarımız.

İlla ki yüksek silindirli ve uzun kilometre bir yolculuk yapacaksam yani uzun yol tercihim için Honda Africa Twin modelini tek geçerim. Yıllardır yenilenen ve geliştirilen bir model olması ve sağlamlığıyla ön plana çıkıyor. Dünya çapında kendisini ispatlamış ve nereye baksanız görebileceğiniz derecede motosiklet touring dünyasında vazgeçilmez bir motosiklet. Krank ve silindir gibi mekanik parçalarının ömrü gayet uzun. Aynı zamanda bakım aralıkları da geniş olduğu için maliyeti nispeten düşük. Rekabetçi yapısı, güvenli yol tutuşu, tanınırlığı ve mekanik ömrü göz kamaştıran bir motosiklet.

12 yıldır motosiklet kullanıyorum ve defalarca uzun yol tecrübe ettim. Rahatlıkla söyleyebileceğim Honda’nın bu konuda rakibi yok denecek kadar az. BMW bile her an sürücüsünü yolda koyma riski taşırken bakımları eksiksiz yapılmış bir Africa Twin ile dünyanın öbür ucuna gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Tabi ki önce ekipman sonra güvenlik. İyi forumlar.