furkan

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 8, 2021
Mesajlar
1,393
NZR
6.5340₺
Çekimlerim
330
Yıllar önce hayatımıza giren Grand Theft Auto yani kısaltımı ile GTA serisi her çıkardığı oyununda bir çok gizemli olay ile karşımıza çıkıyor. GTA hayranı oyunseverlerin arasında çok az kişinin bildiği bu esrarengiz olayların artan popülerliği, Rockstar Games’in de dikkatlerini çektiği için milyonlarca oyun severine GTA 5 oyununda da açıklanamayan ve az bilinen onlarca esrarengiz olaylar ile karşı karşıya bıraktı. Gelin sizlerle GTA 5 esrarengiz açıklanamayan olayların bir kaçını inceleyelim.


1- Gordon Dağı Hayaleti

bu-gta-5-gizemleri-ile-tanisin-gta-5-bilinmeyen-yerler-1.jpgİlk esrarengiz ve bir o kadar da korkutucu gizemimiz GTA 5 haritasının Gordon Dağı bölgesinde bulunan hayaletimiz. Bu hayalete sadece gece 23:00 ila 00:00 saatleri arasında görebilirsiniz. Hayaleti sadece belli bir mesafeden görebilirsiniz. Hayaletin yakınına gittiğinizde hayaletin kaybolduğunu gözlemleyeceksiniz. Bu yüzden belli bir uzaklıktan zoom yapabilen bir silah ile hayaleti görebilirsiniz. Hayaleti gördükten sonra hayaletin bulunduğu konuma giderseniz yerde kanla yazılmış JOCK ismini göreceksiniz. Söylentilere göre Jock bu kadın hayaletimizin eşi.


bu-gta-5-gizemleri-gta-5-bilinmeyen-yerler-2.jpg


2- GTA 5'te Yer Alan GTA 4 Göndermeleri
gta5-gta4-gonderme.jpeg


Grand Theft Auto V aksiyon-macera oyunu serisinde en sevilen ve diğer oyunlardan en farklı olan özelliklerinden birisi oyunun içinde yer alan göndermelerdir. Hatta bu göndermeler oldukça fazladır ki kendinden önce çıkan seride yer alan karakterlere veya kendinden sonra çıkacak seriye yapılan göndermeleri bulmak mümkündür. Grand Theft Auto V'te yer alan geçmişe göndermelerden birisi de oyunun bir önceki serisi Grand Theft Auto IV ile ilgilidir. Bu göndermeyi görmek için yapmanız gereken GTA V karakterlerinden Michael'in evine gidip evde hayatını sürdüren Jimmy'i izleyin. Jimmy mutfakta şahsına ait bir laptop ile oyalanırken yanına yaklaşın. Dizüstü bilgisayara baktığınızda bir internet sitesinin açık olduğunu göreceksiniz. Bu internet sitesinde Grand Theft Auto IV'in geçtiği Liberty City'yi ve Grand Theft Auto IV karakterlerinden Niko Bellic'i göreceksiniz. Siteyi biraz daha incelediğinizde Grand Theft Auto IV ile ilgili bir çok şey göreceksiniz.

Grand Theft Auto V'te yer alan Grand Theft Auto IV göndermeleri sadece bu olayla sınırlı değil. Ayrıca haritada gölün aşağısında yer alan havalimanın sağ tarafında yer bulunan bir barda Niko Bellic'in giydiği kıyafeti görebiliyoruz. Siz de aşağıda paylaştığım fotoğrafta yer alan adrese gidip bunu görebilirsiniz.

gta5-gta4-gonderme-2.jpg


3- Leatherface / The Infinity Killer

Milyonlarca kişinin oynadığı Grand Theft Auto oyunu serisinde en sık karşımıza gelen esrarengiz şeylerin başında bu katilimiz geliyor. Bu katilimizi en çok Grand Theft Auto San Andreas oyununda görüyoruz. Bu katilimiz ile bilinen en önemli bilgi sekiz rakamı ile kafasını çok bozmuş olması. Sekiz rakamının yan çevrilmiş hali sonsuzluğun sembolü olduğu için ismi de oradan geliyor.

gizemli-yerler.jpgGerçek hayatta da yer alan bu kişi sekiz kişiyi öldürmek ile suçlanıyordu. Ancak hiçbir zaman sekiz kişiyi öldürdüğünü kabul etmedi. Katilimizin gerçek hayatta evinin yakınlarında yer alan notlardan esinlenerek GTA V serisinde de belli bölgelerde notlar yer alıyor. Bu notları düzgünce birleştirince anlamlı bir parça çıkıyor.Bu yazımda sizlerle birlikte Grand Theft Auto V oyununda yer alan bazı gizemli olayları ve açıklanamayan esrarengiz şeyleri inceledim. Umarım beğenirsiniz.
 

nevonevo

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 14, 2021
Mesajlar
107
NZR
1.9900₺
Çekimlerim
100
GTA serisi yıllardır en çok oynadığım oyunların başında geliyor ama bu gizemleri bilmiyordum. Bu tip şeyler oyunun popülerliğinin artması ve internet ortamında keşfedildikçe ilgi çekici hale gelip hızla yayılması için planlanıyor bence. Daha keşfedilmemiş bir çok gizemli şey olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu söylenenleri haritada bulup bende deneyeceğim bakalım söylenenleri yapınca ortaya çıkacak mı böyle şeyler.
 
Üst