DOĞRU EŞ NASIL BULUNUR?

suna10

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
20.9670₺
Çekimlerim
300

DOĞRU EŞ NASIL BULUNUR?​

Doğru eş nasıl bulunur? Aslına bakarsanız doğru kişi aranır mı, aransa da bulunur mu inanın bunun cevabını bende bilemiyorum.

<yoastmark

Çünkü doğru kişi, sizin yanında iyi hissettiğiniz ve beraberken davranışlarınızı doğru bulduğunuz kişidir. Fiziksel görüntünüzden utanmıyorsanız, kusurlarınızı saklamaya çalışmıyorsanız ve partnerinizle aranızda sonsuz bir güven bağı olduğunu düşünüyorsanız, doğru aşkı bulduğunuzu söyleyebilirim. İhtiyacınız olduğunda yanınızda oluyorsa, olamasa bile bunu hissettiriyorsa ayrıca olduğunuzdan daha iyi olmanız için size ilham veriyorsa sadece doğru aşkı değil, doğru beraberliği ve dostluğu da bulmuşsunuz demektir.

Tabii ki beraber olduğunuz kişiyle her zaman mutlu olursunuz, hiç üzülmezsiniz, önünüze hiç bir engel çıkmaz demiyorum. Hayatta her şey bizler için. Zorluklarla da mücadele etmeyi bilmelisiniz ki, herhangi bir kriz anında eşinizin davranışlarını da gözlemleyebilin. Her koşulda yanınızda olması, hataları beraber telafi etmeniz, omuz omuza, sırt sırta çaba göstermeniz sonucu ne olursa olsun sizi zafere götürecektir. Çünkü aşkta kazanan veya kaybeden olmaz. Her iki tarafta eşit haklara, aynı duygulara sahiptir. Önemli olan değer verdiğinizde karşılığını görebilmenizdir. Tek taraflı yapılan tüm fedakârlıklar bir gün gelir sizi katlanamayacağınız durumlara sokabilmektedir. Bu yüzden ne olduğunuzdan fazla olmaya çalışın ne de elinizden gelenin en azını yapın. Orta noktayı bulun, doğru olduğundan emin olduğunuz tavırlar sergileyin. İşte o zaman, eşinizin de tavırları size doğru geliyorsa ortada bir problem yok demektir.

DOĞRU EŞ NASIL OLMALI?​

Herkes hayatında birden fazla kişiye aşık olabilmektedir. Fakat ben doğru aşkın yalnızca bir kere yaşanacan bir duygu olduğunu düşünmekteyim. Üstelik bunu doğru kişiyi bulduğunuzda daha iyi anlayacağınızı da biliyorum. O yüzden eşinize için doğru kişi mi, doğru kişi değilse ne yaparım gibi düşüncelerle kendinizi üzmemelisiniz. Belki de eşinizi doğru kişi yapacak olan sizsinizdir, sizin duygularınızdır. Tüm bunları yaşayarak, görerek ve tecrübe ederek öğrenebilirsiniz. İyisiyle, kötüsüyle yan yana olmak mühim olan. Çünkü seven kişi, sizi incitse bile bundan rahatsızlık duyup, mutlaka özrünü dileyecektir. Ya da incitip üzen kişi siz olsanız dahi bundan büyük mutsuzluk duyacaksınız. İki kalp yalnızca birbiri için atıyorsa doğru yolu, doğru hikayeyi yakalamış demektir.

Doğru hikayelerde, doğru kişiyi bulmanız dileğiyle.

bebegimizoldu.com sitesinden alıntıdır.