Counter-strike 1.6 hastalığı

copytmp

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
8.4000₺
Çekimlerim
50
battle-6179595_1920.jpg

Bir zamanların Meşhur oyunu olan Counter-Strike 1.6'nın hastalığı

2000 Yılında Valve ekibi Counter Strike 1.6 için ek paket yayınlamıştı. Bu paket Counter strike'a gelen multiplayer özelliğini de içeriyordu. Bu gelen güncellemeyeyle Counter strike hayranları gitgide artıyordu. Herkes internet kafelerde arkadaşlarıyla multiplayer oyun oynamanın heyecanını yaşıyordu. Arkadaşlar arasında silahlar kendi isimleriyle değil satın alma menüsündeki sayılarla anılıyordu. İnsanların Bu sayıların ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu ta ki cs 1.6 oyununa başlayana kadar. Böyle bir oyun statüsünde olmaya hak kazanmıştı. Bir çok kişinin arasında kuvvetli bağlar oluştururken bazen de ayrılıkları beraberinde getirmiştir. Oyuna yeni başlayanların çoğu arkadaşlarının vasıtasıyla bu ilke imza atmıştır. 2000'li yılların en kaliteli oyunlarından biri olan Counter-Strike'ın kitlesi hâlâ bulunmaktadır. Ve bazı internet kafeler eskileri yad etmek adına para ödüllü turnuvalar düzenlemektedir. Güncel Rakamlara göre Steam platformunda 15 binden fazla oyuncu bu oyunu oynamaktadır. Bir çok oyuncu diğer oyunlarda fazla zevk alamayıp yıllar sonra oyuna tekrar başlama eğilimi göstermektedir.

Counter-Strike 1.6 bitti mi bitmedi mi ?

Counter-Strike oyununda bir çok mod bulunmaktadır. Günümüzde halen Pro public sunucularında oyun oynayan kişi sayısı fazladır. Jailbreak sunucuların da ve diğer sunucular da ise sunucunun eklentilere ve getirdiği yeniliklere göre oyuncu sayısı değişmektedir. Fakat her ne kadar da yenilik yapılırsa yapılsın Jailbreak oyun modunun kötü bir tercih olduğunu söylenmektedir. Ve eskisi gibi rekabet dolu bir ortam olmadığı dile getirilmektedir. İnsanlar yeni oyunlar yeni tatlar arayışında olduğu için bazıları da bu tür şeyleri önemsemiyor ; rainbow six , cs go , lol , valorant tarzı oyunlara yöneliyor. Bazıları ise bu oyunlardan istediği verimi alamayıp counter strike kariyerini sürdürmeye devam ediyor. Yani Counter strike oyunun bitip bitmediği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Yani Counter strike oyununun hâlâ 15 binden fazla oyuncusunun olması oyunun aktifliğini koruduğu anlamına geliyor.

Silicix

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
60.2000₺
Çekimlerim
0
Gerçekten bir hastalık idi. Arkadaşlarla toplanıp küçük bir kafeyi işgal mi etmezdik. Ah ne günlerdi o günler. Bide oyun bittikten sonra herkes birbirine nasıl öldürdüğünü nasıl oynadığını anlatırdı , sanki beraber oynamamış gibi hahaha...

Chailak

Kayıtlı Üye
Level 1
NZR
21.9200₺
Çekimlerim
0
Gerçekten bir hastalık idi. Arkadaşlarla toplanıp küçük bir kafeyi işgal mi etmezdik. Ah ne günlerdi o günler. Bide oyun bittikten sonra herkes birbirine nasıl öldürdüğünü nasıl oynadığını anlatırdı , sanki beraber oynamamış gibi hahaha...
Gerçekten eskiden o günler nostaljik ve güzel günlerdi :) Zamanının en iyi oyunlarından birisiydi diyebilirim CS 1.6 😁 Üstelik hala da oynayan oyuncuları mevcut. Benim aslında bir düşüncem var sadece düşünceden ibaret param olsaydı büyük ihtimalle böyle birşeye girişirdim eskiden oynanan oyunları oynatan gelişmiş bir cross-platform olacak aynı steam gibi. Tek farkı her oyun olmayacak, sadece ve sadece mazide olan nostaljik olan oyunlar listeye eklenecek oradaki oyunlar pay2win olmayacak ve pack encryption yapısı AES-256 şekilde olacak öyle olsada decryption yine edilir diye düşünüyorum. 😄 dediklerim resmen hayal içinde hayal gibi gerçekten de şuan diyorsun ki içinden böyle birşey olsa bile bu sistemden kar elde etmeyecek şekilde düzenlense oyunun geliştiricileri bu oyundan nasıl kar elde etcek buda tabi günün düşündürücü sorularından birisi :LOL:Oyüzden kimsenin buna benim kadar kafayı yoracak beyninin olacağını zannetmiyorum. Herkes kar elde edeceği şeyler için kafasını yorar kar elde etmeyeceği bir sistemi düşünmeyi bırak hobisi uğruna uğraşıpta yapacak birisini tanımıyorum. Eski günleri geri getirmeye çalışanlar bazı farklı şekillerde oyunu canlı tutmaya çalışanlar olacaktır. Ölü yapıyı canlı tutmaya çalışmak benim şuanki düşünceme göre tamamen vakit kaybıdır. Sıfırdan yapmak, bence daha iyidir diyebilirim iyi forumlar.