BMW, renk değiştirme teknolojisi için müjde verdi

snowy

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 16, 2021
Mesajlar
3,508
NZR
73.9880₺
Çekimlerim
450
BMW, geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan Consumer Electronics Show (CES) etkinliğine katılacağını doğruladı. Şirket, etkinlikte yeni iX M60 modelini tanıtacak.

Farklı teknolojiler ile kullanıcıların karşısına çıkacağını açıklayan BMW, renk değiştirme teknolojisinin müjdesini verdi. Şirket, kullanıcılara bir buton ile araç rengi değiştirme imkanı tanıyacak.


BMW, yeni SUV modelini tanıtacak: iX M60​

iX M60 modeli, eylül ayında tanıtılan iX xDrive50 ile aynı platforma sahip olacak. 111,5 kWh batarya ve çift motor ile tanıtılacak model, 516 beygir güç üretebilecek.

bmw-renk-degistirme-teknolojisi-icin-mujde-verdi-1.jpg

Tüm BMW iX modelleri, DC hızlı şarj cihazlarında 200 kW şarj hızına sahip olacak. Bu sayede BMW iX modellerinin batarya dolum süresi yüzde 10’dan yüzde 80’e sadece 40 dakika sürecek.

BMW iX xDrive50’de 120 km, iX xDrive40 modelinde ise 90 km menzil elde edebilmek için 10 dakikalık hızlı şarj yeterli oluyor. Şirketin hızlı şarj konusunda diğer iX modellerine benzer bir teknoloji kullanması bekleniyor.

Şirket, renk değiştirme teknolojisi hakkında detay paylaşmasa da bu özelliğin ton farklılığına sahip bir boyadan fazlası olduğunun altını çizdi. Şirketin iddiasına göre, artık kullanıcılar tek bir buton sayesinde araçlarını farklı renge çevirebilecek.

Son teknolojiye sahip araç içi sinema deneyimi için hazırlık yaptıklarını belirten şirket, konu hakkında başka bir detay paylaşmadı. Bazı analistler, BMW’nin bilgi-eğlence sisteminde köklü bir değişikliğe gideceğini tahmin ediyor.


Kaynak : shiftdelete.net
 

İsmail337

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 19, 2021
Mesajlar
11
Yaş
38
Konum
Pendik
NZR
13.4030₺
Çekimlerim
0
güzel bir otomobil yalnız ben olsam bugatti şeron almak isterdin hem hızlı hem şık hem siportif hemde zarif bi arabadan beklentin olan herşeyi rahat rahat karşılıyor ben ultra lüxks araçları seviyorum tabi onlar çok pahalı milyon dolarlar seviyesinde şimdilik alamam belki ama ilerde bir gün umut ediyorum ki bunlardan bir tane alırım
 
Üst