Bebek Kıyafetleri Ve Hijyen

Hande16

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 20, 2021
Mesajlar
259
Yaş
27
NZR
93.4300₺
Çekimlerim
100
Kıyafetlerinin Hijyenik Olması
Gün içerisinde bebeğinizin cildine temas eden kıyafetlerinin hijyenik olması, bebeğinizin sağlığı bakımından önem arz eder.

Bebek kıyafetleri gerek beslenme esnasında gerek oyun esnasında sık sık kirlenir.

Söz konusu bebeğinizin kıyafetleri olunca onları hijyenik hale getirme durumu daha da önem kazanır. Gün içerisinde çok sayıda yüzeye temas eden bu minik kıyafetler için bilinen hijyen standartları yeterli olmayabilir.

Özellikle de bebek giysilerinin birçok ortamda maruz kaldığı bakterileri düşünürsek, etkili bir hijyenin sağlanması için mutlaka antibakteriyel özelliği olan ek bir ürün gerekir.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da kullandığınız çamaşır deterjanları… Bu deterjanlar yüksek sıcaklıklarda, narin yapıya sahip olan bu giysilerin hem rengini soldurabilir hem de kumaşına zarar verebilir.

Bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken çamaşır makinasının bebek kıyafetlerine yönelik programını kullanmaya ve kıyafetlerin uygun sıcaklıktaki suda yıkanmasına özen göstermelisiniz. Düzgün bir şekilde kurutulması ve ütülenmesi de etkili bir hijyen sağlanması için önerilmektedir.

Bebeğinizin kıyafetlerini hijyenik hale getirirken antibakteriyel özelliği olan bir ek ürün kullanılması gerektiğinden bahsettik. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Bebeğiniz için Lysol Çamaşırlar için Antibakteriyel Hijyen Sağlayıcı’yı güvenle tercih edebilir ve bebeğinizin kıyafetlerini gönül rahatlığıyla hijyenik hale getirebilirsiniz.

Bebeğinizin hassas cildine uyumu açısından dermatolojik olarak test edilip onaylanmıştır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde ek durulama yapılması önerilir. 3 aydan küçük bebek eşyalarında kullanılması önerilmez.

bebek.com dan alıntıdır.
 
Üst