Amazon, DJ2 Entertainment ile anlaşma imzaladı

MsAvci

Kayıtlı Üye
Level 1
Katılım
Eki 17, 2021
Mesajlar
530
Konum
İstanbul
NZR
71.0840₺
Çekimlerim
100
Kısa bir süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Amazon Studios, Sonic The Hedgehog filminin arkasındaki yapım şirketlerinden biri ile önemli bir anlaşma imzaladı. Bu kapsamda popüler video oyunlarını dizi ve filme dönüştürme konusunda kararlı olduğunu gösteren şirket, bu durumu bir gelenek haline getirmek istiyor.

sonic.jpg

Amazon Studios’un video oyunlarını dizi ve filmlere uyarlaması ile bilinen DJ2 Entertainment ile anlaşma imzaladığı resmen duyuruldu. Anlaşma, DJ2 ile Hazelight Studios arasında yapılan ve geçtiğimiz yıl çıkış yapan It Takes Two oyununun dizi ve filme uyarlanmasıyla ilgili gerçekleştirilen iş birliğinden kısa bir süre sonra açıklandı.

Söz konusu anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan DJ2 Entertainment CEO’su Dmitri M. Johnson, şu ifadeleri kullandı;

DJ2 Entertainment, uzunca bir süredir oyunların, dizi ve filmlerde anlatılan hikayeler için büyük bir kaynak malzeme etmesine karşı bir inançsızlık olduğuna inanıyordu.
Prime Video ile ortaklık gerçekleştirmek bizim için bir onurdur. Birlikte oyunları dizi ve filmlere uyarlamak ve bu ortaklığın bizi desteklediğini bilmek bizleri daha da yukarıya taşıyacaktır.
Bilindiği üzere DJ2 Entertainment, bir süredir Life is Strange ve Disco Elysium gibi oyunların dizi ve film uyarlamaları üzerinde çalışıyor. Bu nedenle söz konusu yapımların ilerleyen dönemlerde Amazon Prime üzerinden izleyicilerle buluşacağı yönünde iddialar ortaya çıktı. Ancak şu an için konu ile ilgili resmi bir açıklamanın yapılmadığını belirtmekte fayda var.

yeni-Life-is-Strange.jpg
// Bu yazı ShiftDelete sitesinden alınmıştır..
 
Üst